Schronisko Azorek

Aktualności

W okresie od 15 listopada do 31 grudnia 2018 roku Interia oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają do wzięcia udziału VI edycji ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Ambasadorem akcji jest Dorota Sumińska. Azorek bierze udział w akcji i zachęca wszystkich do udziału poprzez stronę zbiórki.

 

 

Kilka dni temu młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Reissa odwiedzili schronisko dla zwierząt „Azorek”. Mali zawodnicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy osób zajmujących się opieką nad psami znajdującymi się w ośrodku. Mogli zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje cały kompleks, a przede wszystkim spędzić czas na wspólnej zabawie z czworonogiem. Dla piłkarzy APR nie było to tylko mile spędzone popołudnie, ale przede wszystkim ważna lekcja, które pokazała im jak wiele uwagi należy poświęcać swoim futrzakom i z jaką odpowiedzialnością wiąże się także jego posiadanie. 

 

 

Akademia pomaga!

 

Akademia Piłkarska Reissa postanowiła wziąć pod opiekę wyjątkowego psa. Soso, to zwierzak po przejściach, który potrzebuje odpowiedniej opieki i mnóstwa czułości. Poważnie choruje na trzustkę i dzięki pomocy Akademii (zakup specjalistycznej karmy) stanął na nogi. Po wizycie młodych zawodników z całą pewnością można stwierdzić, że Soso czuję się naprawdę dobrze. Zabawa z piłką czy spacery na wybiegu - nie są dla niego żadnym problemem.

 

 

Im więcej, tym lepiej!

 

Robert Topolski, opiekun Schroniska „Azorek”, podzielił się swoją wiedzą na temat porzuconych zwierzaków i opieką nad nimi.

 

„Najbardziej potrzebną pomocą jest sucha karma, mokra karma, koce, ręczniki, środki czystości, to czego psy potrzebują. Najczęściej do schroniska trafiają psy porzucony. Ludzie pozbywają się czworonogów ponieważ decyzje o ich posiadaniu są nieprzemyślane i w momencie natłoku obowiązków tylko przeszkadzają. Bardzo chętnie do schroniska zapraszamy ludzi, którzy wyprowadzają psy, ponieważ przy ponad 100 zwierzakach bardzo ciężko jest nam obdarzyć taką samą miłością i czułością każdego czworonoga”.

 

Z całą pewnością, pomoc dla Soso nie będzie ostatnią inicjatywą wsparcia dla Schroniska „Azorek”!

 

 

Ze względu na ogromne zamieszanie związane modernizacja "Azorka" oraz przez wzgląd na Państwa bezpieczeństwo spacery z psami odbywają się wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.30.

 

Nasze schronisko w dalszym ciągu czynne jest od 8.00 do 18.00 - osoby zainteresowane adopcją zapraszamy na wizytę w tych godzinach.

 

Ze względu na ogromne zamieszanie związane z rozpoczętą modernizacja Azorka wstrzymujemy wydawanie psów na spacery do odwołania. Musimy przeorganizować dosłownie wszystko. Ostatnie spacery z psami odbędą się Wielką Sobotę. Jak budowa nie będzie zagrażać już bezpieczeństwu to powiadomimy Państwa. 

 

W dni tygodnia schronisko czynne jest od godziny 8.00 do 18.00 - osoby zainteresowane adopcją mogą wciąż przyjeżdżać.

 

Godziny otwarcia schroniska w Wielką Sobotę to 9.00 do 13.00. W pozostałe dni świąteczne będzie nieczynne.

 

Życzymy wesołych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

 

 

Interia oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w „DOGRYWCE” ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt, która odbędzie się w dniach od 1 do 15 stycznia 2018 roku. Pod poniższym linkiem możesz wesprzeć nasze schronisko:

http://psilos.org/burek-sam-nie-poprosi-o-pomoc-zbiorka-karmy-dla-schroniska-w-obornikach/

 

Nasze schronisko bierze również udział w akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc"

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskowbornikach

Schronisko Azorek oraz TOZ oddział Oborniki, życzą Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Dziękujemy również za wpłaty 1% z podatku za rok 2016. Ze względu na ochronę danych osobowych, w tym roku TOZ Oborniki nie roześle indywidualnie tradycyjnych kartek z podziękowaniami.

 

 

7 października zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Zerwijmy Łańcuchy". W tym roku pierwszy raz będzie brał w niej udział TOZ Oborniki. Akcja odbędzie się 7 października o godz 12:00, na Rynku w Obornikach. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie akcji: http://www.zerwijmylancuchy.pl/o-akcji/

25-09-17

Eactive

Serdecznie dziękujemy firmie EACTIVE ZA DAR, KTÓRY POMÓGŁ NAM W ZAKUPIE Fiprex XL dla naszych psiaków.

25 czerwca w godz. 15:00-18:00 w Obornickich Łazienkach odbędzie się maraton Zumby Fitness. Rejestracja rozpocznie się o godz. 14:20, a jako tzw "wejściówki" zbierane będzie wszystko co potrzebne schronisku tj. poduszki, koce, jedzenie, zabawki, specjalistyczne karmy.

 

Gmina Oborniki dla swoich mieszkańców organizuje akcję darmowego czipowania psów. Zachęcamy do udziału.