Schronisko Azorek

Jak możesz pomóc?

Azorki chętnie przyjmą Twoją pomoc... Poniżej znajdziesz informacje w jaki sposób możesz wesprzeć schronisko.

Adopcja domowa

Azorek jest miejscem, gdzie przebywa około 100 psów. KAŻDY, kto szuka dla siebie przyjaciela ma szansę znaleźć go właśnie tutaj. W Azorku mieszkają psy duże, małe i średnie. Łagodne, do pilnowania, do obrony, do towarzystwa. Psy o różnej maści, różnym charakterze i temperamencie i wieku.Pamiętajmy, że sugerowanie się wiekiem psa , a nie jego charakterem i cudowną osobowością to wielki błąd. Nie ma gwarancji długości życia, nie wiemy ile czasu komu dano, najważniejsze co z tym czasem zrobimy, że miłość dojrzałego psa jest niewspółmiernie wielka w stosunku do tego co dostaje od nas. Trzeba łamać stereotypy, wg których do domu można wprowadzić tylko szczeniaka, pies dorosły z bagażem doświadczeń nie zaadaptuje się w nowych warunkach. Dorosły a nawet starszy kilkunastoletni pies adaptuje się w nowym domu bardzo szybko, więcej - STAJE SIĘ NAJWIĘKSZYM SKARBEM W TYM DOMU. Chcemy również uświadomić przyszłym właścicielom psów, że kupując szczeniaki od przypadkowych sprzedawców, w przypadkowych miejscach i w nierejestrowanych hodowlach, bezwiednie napędzamy machinę bezdomności i cierpienia zwierząt Wszystkie psy są pod opieką lekarską, chore są leczone a suczki sterylizowane. Dodatkowo wolontariusze dbają o czystość psiaków, czesząc je i kąpiąc. Na tyle, na ile pozwalają schroniskowe warunki, pielęgnuje się pieski, by miały jak największe szanse na adopcje. Zanim zaadoptujesz psa, musisz dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Adoptujący psa musi mieć skończone 18 lat.

Adopcja wirtualna

Gminne schronisko nie dysponuje niestety takimi środkami finansowymi, które pozwoliłyby na zaspokojenie wszystkich potrzeb jego mieszkańców. Ponieważ w Azorku znajduje się około 100 psów, stale musimy starać się o sponsorów i darczyńców, którzy zechcą wspomóc naszą działalność. Oczywistym jest fakt, że psom najbardziej potrzebny jest nowy dom. Nie ma jednak co ukrywać - większość z tych psów ma nikłe szanse na znalezienie nowego domku, choćby ze względu na wiek czy wygląd. Psy wielorasowe, stare, z problemami emocjonalnymi to nasi główni rezydenci. One rzadko kiedy trafiają do ludzi, bo niewielu ludzi ma serce otwarte na charakter psa a nie na jego wygląd fizyczny. Dlatego właśnie gorąco zapraszamy do udziału w WIRTUALNYCH ADOPCJACH NA ODLEGŁOŚĆ, które są szansą dla tych wszystkich nieszczęśników. Szczegóły na temat wirtualnej adopcji znajdziesz TUTAJ.

Pomoc rzeczowa

Potrzebna nam każda ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez zwierzęta. Wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych, powoduje biegunki i psy przychodzące z różnych warunków nie dostają w ten sposób odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje bakteryjne i wirusowe, są utrzymywane poza pomieszczeniami ogrzewanymi i mogą się wyziębić inaczej niż psy i koty przebywające w domach. Dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy naszym zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. Najtrafniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki.

 

Dla naszych przydałyby się karmy firm jak np. Brit, Bosh, John Dog czy też Fitmin – karmy bytowe

 

Psy które są osłabione lub schorowane żywimy karmami weterynaryjnymi:

  • typu gastro,
  • typu hepatic,
  • typu renal np. firmy Royal Canin.

Trafiają do nas zwierzęta bardzo często starsze odebrane interwencyjnie i dla nich potrzebujemy karmy m.in: na schorzenia stawów i często karmy mokrej w/w typów karm weterynaryjnych (mają uzębienie tragiczne lub całkiem jego brak).

 

Ponadto niezbędne są ręczniki papierowe, proszki do prania kocy, środki dezynfekcyjne (domestosy niebieskie i zielone), woreczki na odchody. Koty natomiast chętnie przygarną nowe drapaki, miękkie legowiska czy kocie domki, w których zawsze szukają odrobiny namiastki własnego domu. Ciągle zużywamy koce, ręczniki, legowiska ( nie przyjmujemy pościeli, poduszek, kołder), potrzebujemy również stalowe miski o średnicy od 21 cm wzwyż.

 

Każdy gest dobrej woli jest mile widziany. Dary prosimy przynosić lub przesyłać do Schroniska Azorek, na ul. Łopatyńskiego 1, 64-600 Oborniki. Godziny otwarcia znajdziesz w dziale KONTAKT.

Wolontariat i spacery z psami

Wszystkich chętnych zapraszamy do Schroniska na spacery z naszymi psiakami. W tygodniu od godz. 8:00-18:00, każdą sobotę w godz. 10:00-13:00 oraz w niedzielę w godz. 10:00-12:00, możecie przyjść do nas i wziąć naszych podopiecznych na spacer. Osoby niepełnoletnie zapraszamy ze zgodą opiekunów.

Wsparcie finansowe

Każda złotówka jest dla nas cenna, gdyż pozwala na poprawę warunków naszych podopiecznych. Środki finansowe zbieramy za pośrednictwem Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Oddział w Obornikach, poniżej znajduje się numer konta na które można wpłacać pieniądze. Bardzo ważny jest tytuł przelewu "dla Azorka", gdyż dzięki niemu środki trafią do nas.

 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami O/Oborniki
ul.1-go Maja 32 A
64-600 Oborniki

66 1020 4128 0000 1202 0049 9319
z dopiskiem "Dla Azorka"

 

Wpłaty zagraniczne:
PKO BP SA ODDZIAŁ 1 OBORNIKI
KOD SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL 66 1020 4128 0000 1202 0049 9319 - z dopiskiem dla Azorka

 

PayPal: - z dopiskiem dla Azorka

Przekaż nam 1%

Pamiętaj o nas przy składaniu deklaracji PIT. Za pośrednictwem Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Oddział w Obornikach możesz przekazać nam 1% swojego podatku. Wystarczy Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli: 0000154454 Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf). W rubrykę cel szczegółowy 1% prosimy wpisać "Oddział Oborniki - Schronisko Azorek".

Udział w różnorodnych akcjach

Poniżej przedstawiamy linki do różnych akcji organizowanych na rzecz naszego Schroniska. Niektóre pozwalają na zakup karmy czy zabawek dla naszych psiaków, a na innych możesz kupić coś dla siebie np. koszulkę, a część pieniędzy trafi do nas.